Noslēdzies projekts “Atbalsta un terapiju grupas vardarbībā cietušām personām”
"Centra MARTA Liepājas nodibinājums" ar prieku paziņo, ka ir veiksmīgi noslēgusies projekta "Atbalsta un terapiju grupas vardarbībā cietušām personām" īstenošana.
Projekta mērķis bija piedāvāt profesionālu un daudzpusīgu atbalstu cilvēkiem, kas saskārušies ar vardarbību, un sekmēt viņu emocionālo un psiholoģisko atveseļošanos.
Projekts tika īstenots ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumu, Sociālās iekļaušanas projektu konkursa ietvaros, līguma Nr. 124/2.8.5. Tas piedāvāja vairākas terapeitiskas grupas dažādu specifisku vajadzību un pieeju apmierināšanai.
Piedāvātās terapiju grupas:
-
Mākslu terapiju grupas:
- Drāmas terapija – palīdzēja izprast un izdzīvot traumas caur teātra metodēm, veicinot emocionālo izlādi un sociālo prasmju attīstību.
- Mūzikas terapija – izmantojot skaņas un ritmu, dalībnieki iemācījās pārvarēt emocionālās grūtības un vairot pašapziņu.
- Vizuāli plastiskās mākslas terapija – sniedza iespēju izpaust emocijas caur radošu darbu ar dažādiem mākslas materiāliem.
- Deju un kustību terapija – ļāva dalībniekiem atbrīvot emocijas un veicināt pašizpratni ar ķermeņa kustībām.
-
Meža terapijas grupa:
- Šī dabas terapija, kas ietver meditāciju un apzinātu saskarsmi ar dabu, palīdzēja samazināt stresu un veicināt emocionālo līdzsvaru.
-
Psiholoģiskā atbalsta grupa:
- Šī terapija sniedza emocionālu atbalstu un praktiskus ieteikumus, lai dalībnieki varētu labāk izprast un pārvarēt vardarbības pieredzi.
Sasniegumi un ietekme:
- Projekta ietvaros vairāk nekā 50 cilvēki saņēma atbalstu grupu terapijās.
- Terapiju laikā tika novērotas pozitīvas izmaiņas dalībnieku emocionālajā stāvoklī un dzīvēs, tostarp reālas pārmaiņas dzīves kvalitātē.
- Atbalsta grupas sniedza ne tikai terapeitisku palīdzību, bet arī veicināja dalībnieku socializēšanos un spēju iekļauties sabiedrībā.
Pētījumi rāda, ka atbalsta grupas ir efektīvas vardarbības upuru emocionālās veselības uzlabošanā un posttraumatisko simptomu mazināšanā. Terapiju ietvaros dalībniekiem tika nodrošināta droša un atbalstoša vide, kurā viņi varēja pārstrādāt savu pieredzi, atrast resursus un uzlabot savu pašapziņu.
Projektu īstenoja kvalificēti speciālisti ar ilggadēju pieredzi terapiju vadīšanā un darbā ar vardarbībā cietušām personām. Terapijas vadīja tādi eksperti kā Anete Šulce (mākslas terapija), Diāna Semerova (deju un kustību terapija), Liene Rūja-Lāma (drāmas terapija), Margarita Pavlova (mūzikas terapija), Edgars Semenovs (meža terapija) un Zane Lobānova un Ieva Landmane (psiholoģiskā atbalsta grupa).